Písek křemičitý 0-2 mm sklářský

Písek křemičitý 0-2 mm sklářský

Křemičitý, někdy také sklářský písek, jemné frakce a bílé barvy pro údržbu trávníkových ploch nebo pokládku dlažby.

3 025,00 Kč
/m3
2 500,00 Kč bez DPH
Počet
1-3 pracovní dny
skladem u dodavatele

Křemičitý písek, kterému se také někdy říká sklářský má dvě základní využití. Díky své jemnosti a vysoké propustnosti je vhodný jednak pro údržbu trávníkových ploch, abyste docílili silného a hustého trávníku, dále se pak používá pro vyspárování položené zámkové dlažby z betonu nebo kamenné dlažby z žulových kostek. Oproti jiným druhům písku mají vyhodu ve své jemnosti (absolutně bez kamínku) a vysoké propustnosti. Navíc má krásnou bílou barvu karibských pláží.

Trávník

Pokud chcete mít krásný, hustý trávník jako na golfových hřištích je třeba dbát na jeho údržbu. K tomu Vám pomůže také křemičitý písek, jehož základní vlastností je vysoká propustnost a nenasákavost. Vydatná závlaha trávníku je sice žádoucí, ale kořeny ani listy nesmí dlouhodobě stát ve vodě. Mohli by totiž začít žloutnout a zahnívat. Trávník je proto vhodné poměrně vydatně prosypávat právě křemičitým pískem. Např golfové greeny rostou ze směsi zeminy a křemičitého písku, kdy písek tvoří až 70% celé toto směsi. Také fotbalová hřiště bývají při posezónní údržbě prosypávána křemičitým pískem a spotřebují na to každý rok až několik tun písku. Ačkoliv se to možná nezdá, ale právě svěží travnaté plochy jsou to, co dává Vaší zahradě nádech volnosti a relaxu, díky čemuž na ni rádi trávíte Váš čas odpočinku. A tohoto bohužel bez křemičitého písku nedocílíte.

Dlažby

Při pokládce zámkové dlažby vznikají mezi jednotlivými kostkami spáry, které je nutné vyplnit. Vyspárováním se tak dlažba ještě lépe spojí v jednu ucelenou a pevnou plochu. Ke spárování se právě nejčastěji využívá křemičitý písek, který díky své vysoké propustnosti a nízké nasákavost dobře odvádí dešťovou vodu z povrchu do spodních vrstev podloží. 

m3

Specifické reference

2 dalších produktů ve stejné kategorii: