Travní koberec

Travní koberec

Travní koberec vhodný pro pokládku na místech, kde je vyžadována okamžitá silná a zelená tráva. 1 role (šířka 40 cm, délka 250 cm) pokryje plochu 1 m2. Nutno objednat s předstihem. Od sejmutí koberce z travní školky je třeba maximálně do 2 dnů pokládat na finální stanoviště.

189,13 Kč
/m2
164,46 Kč bez DPH
Plocha trávníku (m2)
  • 1-10 m2
  • 11-39 m2
  • 40-99 m2
  • 100-499 m2
  • 500 m2 a více
Počet
1-2 pracovní týdny
na objednávku

Trávníkový koberec je předpěstovaný trávník vhodný pro všechny realizace od fotbalových či jiných sportovních hřišť, veřejných prostor až po soukromé zahrady, kde je požadována okamžitá silná a pěkně zelená travní pokrývka. Trávníkový koberec se pěstuje v trávníkových školkách, kde je o něj pečováno do poslední chvíle před pokládkou. Z toho důvodu je třeba pokládku travního koberce dobře naplánovat a objednat jej s předstihem, protože maximální doporučená lhůta pro položení od vyjmutí ze školky je 2 dny.

Trávníkový koberec se dodává v rolích, kdy 1 role o rozměrech šíře 40 cm délka 250 cm zakryje plochu 1 m2. Podle obsahu vody v zemině váží cca 20 kg. 

Pokládka

Před pokládkou travního koberce je třeba povrch kvalitně srovnat a uválcovat. Pro dorovnání nerovností a lepšímu prorůstání kořínku je vhodné povrch posypat cca 1-2 cm vrstvou kopaného nebo křemičitého písku. Jednotlivé role travního koberce se pak rozvinují vedle sebe, je však potřeba dbát na jejich přitahování (dobouchávání) co nejvíce k sobě, aby se během případného sesychání nevytvářeli mezi jednotlivými rolemi mezery. Po položení travního koberce je nutné dbát na vydatnou zálivku. Pokud bude mít koberec kvalitní podmínky začně cca za 2 týdny kořenit a prorůstat do podkladové vrstvy.

První sekání

První sekání je doporučeno nejdřív po cca 4 týdnech od pokládky.

m2

Specifické reference