Kačírek praný 16-32 mm bílo-šedý

Kačírek praný 16-32 mm bílo-šedý

Kačírek moderního vzhledu bílo šedé barvy frakce o velikosti 16-32 mm jako mulčovací i okrasný prvek do zahrad

3 860,00 Kč
/m3
3 190,08 Kč bez DPH

Kačírek má hezkou moderní bílo-šedou barvu. Praný znamená, že byl proplachem vody zbaven povrchových nánosů hlíny takže je hezky čistý. Jednotlivé kamínky jsou velké cca od 16 do 32 mm. Kačírek může mít ve Vaší zahradě několik využití. Díky jeho schopnostem propouštět vodu se z něj vysypávají povrchy pod střechou a okolo obvodových zdí domu tzv. okapové chodníky. Vzduchové mezery mezi kamínky kačírku jednak propouští povrchovou vodu do spodních vrstev nebo naopak umožňují odpařování stojící vodu okolo základů domů, které tak nestojí ve vlhku a mohou vysychat.

Kromě praktického aspektu může být kačírek také estetickým prvkem ve Vaší zahradě. Stejně jako mulčovací kůru lze kačírek vysypat mezi rostliny a tvoří tak originální styl okrasného záhonu.

Plevel a řasa

Jistě se časem neubráníte usazování semen různých druhů plevelů mezi kamínky kačírku. Jeho likvidace je však poměrně snadná při použití tzv. totálních herbicidů jakými je např. Round-up.

Někteří zahrádkáři se také obávají tvorby zelené řasy na povrchu kačírku. To se však stává pouze na stále vlhkých a stinných místech nebo u vodních prvků jako např. zahradní jezírka. Na ostatních místech se tohoto nemusíte obávat. Zelené řasy se však lze dobře zbavit propráním kačírku v kýblu s vodou případně by mělo fungovat použití obyčejného Sava.

Nejčastější frakce praného kačírku jsou

  • kačírek 4-8 mm
  • kačírek 8-16 mm
  • kačírek 16-32 mm
  • kačírek 32-63 mm
m3

Parametry

Druh kamene
jiný
Barva kamene
bílo-šedá
Frakce (velikost) kamene
16-32 mm
Balení
volně ložené
Tvar kamene
oblázek, kačírek

Specifické reference

3 dalších produktů ve stejné kategorii: