Travní koberec

Travní koberec

Travní koberec vhodný pro pokládku na místech, kde je vyžadována okamžitá silná a zelená tráva. 1 role (šířka 40 cm, délka 250 cm) pokryje plochu 1 m2. Nutno objednat s předstihem. Od sejmutí koberce z travní školky je třeba maximálně do 2 dnů pokládat na finální stanoviště.

189,13 Kč
/m2
164,46 Kč bez DPH
Plocha trávníku (m2)
  • 1-10 m2
  • 11-39 m2
  • 40-99 m2
  • 100-499 m2
  • 500 m2 a více
Počet
1-2 pracovní týdny
na objednávku

Minimální množství pro objednání tohoto produktu je 500.

Trávníkový koberec je předpěstovaný trávník vhodný pro všechny realizace od fotbalových či jiných sportovních hřišť, veřejných prostor až po soukromé zahrady, kde je požadována okamžitá silná a pěkně zelená travní pokrývka. Trávníkový koberec se pěstuje v trávníkových školkách, kde je o něj pečováno do poslední chvíle před pokládkou. Z toho důvodu je třeba pokládku travního koberce dobře naplánovat a objednat jej s předstihem, protože maximální doporučená lhůta pro položení od vyjmutí ze školky je 2 dny.

Trávníkový koberec se dodává v rolích, kdy 1 role o rozměrech šíře 40 cm délka 250 cm zakryje plochu 1 m2. Podle obsahu vody v zemině váží cca 20 kg. 

Pokládka

Před pokládkou travního koberce je třeba povrch kvalitně srovnat a uválcovat. Pro dorovnání nerovností a lepšímu prorůstání kořínku je vhodné povrch posypat cca 1-2 cm vrstvou kopaného nebo křemičitého písku. Jednotlivé role travního koberce se pak rozvinují vedle sebe, je však potřeba dbát na jejich přitahování (dobouchávání) co nejvíce k sobě, aby se během případného sesychání nevytvářeli mezi jednotlivými rolemi mezery. Po položení travního koberce je nutné dbát na vydatnou zálivku. Pokud bude mít koberec kvalitní podmínky začně cca za 2 týdny kořenit a prorůstat do podkladové vrstvy.

První sekání

První sekání je doporučeno nejdřív po cca 4 týdnech od pokládky.

m2

Specifické reference