Žulová dlažební kostka 4-6 cm štípaná modro šedá

Žulová dlažební kostka 4-6 cm štípaná modro šedá

Menší varianta modré dlažební kostky pro pokládku chodníčků i pojezdových cest.

654,00 Kč
/m2
540,50 Kč bez DPH

Žulová dlažební kostka modro šedé barvy o rozměrech 4-6 cm je trvanlivý a téměř nezničitelný výrobek z kamene, který je vhodný pro realizaci pochozích i pojezdových ploch. Používá se jako povrch příjezdových cest ke garážím, chodníčků či na veřejných plochách jako jsou náměstí, nádvoří, pojezdové cesty aj. Díky své menší velikosti je také vhodná zejména pro tvorbu různých vzorů a ornamentů, které se často vytváří u historických budov jako jsou zámky, kostely, radnice i jiné

Životnost a vzhled

Žulové kostky jsou prvotřídním, velmi houževnatým a díky tomu velice odolným materiálem, který Vám vydrží téměř na věky. Používáním žulové kostky nedegradují, ale naopak nabývají na hodnotě díky zubu času, který se na nich po dobu používání podepsal.

Pokud se Vám povrch pod kostkami v průběhu let propadne, což je díky přírodním vlivům nevyhnutelné, můžete po srovnání podkladové vrstvy opět pokládat původní žulové kostky. Proto ačkoliv se prvotní investice může zdát jako dražší varianta, je v dvaceti letém horizontu levnější, jelikož betonové produkty budou po tomto čase značně opotřebované s odroleným, špinavým povrchem a věříme, že budete zvažovat jejich výměnu.

Ať již zvažujete použití žulových dlažebních kostek na realizaci do Vaší zahrady či veřejného prostoru, díky jejich přírodnímu původu dodají Vašim plochám přirozenější a právě přírodnější vzhled, který se hezky doplňuje nejen s přírodním či historickým, ale také moderním stylem realizací.

Použití

Žulové kostky o rozměru 4-6 cm jsou vhodné pro povrchy zejména pojezdových ploch, ale také různých chodníčku, náměstí či jinde kde je požadována zpevněná plocha, přírodní či historický vzhled nebo vysoká trvanlivost. 

Žulové kostky také mají velmi nízké procento nasákavosti, proto unikající olej z automobilů absorbují pouze minimálně a ten pak nezanechává nevzhledné skvrny , což je poměrně dobrá vlastností pokud byste žulové kostky volili právě pro příjezd k Vaší garáži nebo jinou pojezdovou plochu.

Pokládka

Před pokládkou samotné žulové dlažby je třeba připravit podloží, kterým bývá vrstva hrubého štěrku o síle cca 30 cm, který se udusá a samotné žulové kostky se pak pokládají do jemného štěrku.

Existuje několik základních tvarů do kterých se žulové kostky skládají. Jedná se o tzv. skladbu a nejčastěji vídáme tvar obloučků či vějířů. Při použití více barev lze také vytvářet různé ornamenty či vzory, které se hodí zejména k historickým budovám jako jsou zámky, kostely, kláštery aj

Výroba

Štípaná žulová dlažební kostka o rozměrech 4-6 cm vzniká štípáním žulového kamene. Díky tomuto postupu má dlažební kostka přírodnější vzhled, ale nelze ji uštípnout vždy přesně. Vzniká proto tolerance její velikosti a to zhruba 2 cm. Vždy by však měla alespoň jedna stěna dlažební kostky měřit 6 cm.

m2

Parametry

Barva dlažebních kostek a odseků
modro-šedá
Velikost dlažebních kostek a odseků
4-6 cm

Specifické reference

3 dalších produktů ve stejné kategorii: