Žulový odsek štípaný modrý

Žulový odsek štípaný modrý

Odsek z žulového kamene v různých tvarech pro pokládku chodníčků i pojezdových ploch.

466,00 Kč
/m2
385,12 Kč bez DPH

Žulový odsek, někdy také nazývaný jako divočinka či divoká dlažba je kamenný výrobek, který je vhodný zejména pro malé zakřivené plochy jako jsou cestičky, plochy pod lavičkami aj. Jelikož se jedná o kamenný výrobek, má téměř nekonečnou životnost. Až bude po letech nutné Vaši cestičku či jinou plochu zrekonstruovat, můžete jej bez problému opět použít. Naopak časem získává na hodnotě, díky patině kterou v průběhu let získá. 

Výroba, pokládka, vzhled a použití

Opracováním kamene vznikají dva produkty. Jednak pravidelný tvar v podobě kostky či kvádru (kočičí hlava) a nepravidelný tvar tzv. odsek. 

Díky nepravidelnému tvaru žulového odseku se může zdát, že jeho pokládka bude obtížná, částečně je tomu pravda, avšak právě díky nepravidelnosti vznikají vzory, které dají vašemu chodníčku či jiné ploše originalitu.

Nepravidelný tvar dává Vašim plochám také historický nádech. Velice dobře proto z žulového odseku vypadají např. dvory starých statků, mlýnů nebo chodníčky v parcích. Žulový odsek je však také vhodný pro realizaci stání pro auto či příjezdové cesty, jelikož má velice nízké procento nasákavosti, nezůstávají na něm tedy případné olejové skvrny z automobilů.

m2

Parametry

Barva dlažebních kostek a odseků
modrá
Velikost dlažebních kostek a odseků
různá

Specifické reference

Mohlo by vás také zajímat

1 další produkt ve stejné kategorii: